Zaha için sürpriz açıklama: Hiçbir endişemiz yok

Galatasaray’da inişli-çıkışlı bir performans sergileyen Fildişi Sahilli yıldız Wilfried Zaha, geçtiğimiz aylarda yapılan ve ülkesinin kazandığı Afrika Uluslar Kupası’nda Milli Takım kadrosunda yer almamıştı.

KARDEŞİNE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Geçtiğimiz ay Fildişi Sahilleri’nde düzenlenen Afrika Uluslar Kupası’nda teknik ekiple yaşadığı sorunlar nedeniyle forma giymeyen Zaha’nın kardeşi Carin Zaha, Life Radyo canlı yayınına bağlanarak milli takıma sert eleştirilerde bulundu.

Afrik Foot’ta yer alan habere göre, Zaha bu yayının ardından kardeşini aramıştı. Carin Zaha, Wilfried Zaha’nın kendisine söylediklerini şöyle açıkladı; “O açıklamalarımı duyduğunda beni aradı ve Milli Takım’a seçilmese bile orasının Fildişi Sahili Milli Takımı olduğunu ve bazı şeyleri öfkeyle söylememem gerektiğini söyledi” dedi.

‘ZAHA İLE BİR TOPLANTI DÜZENLEYECEĞİZ’

Fildişi Sahilleri Milli Takım Teknik Direktörü Emerse Fae, yaptığı açıklamalarda Zaha’ya da değindi. Emerse Fae şu ifadeleri kullandı: “Kulübünde iyi bir performans gösterdiği ve bir süredir geliştirmekte olduğumuz zihin yapısında olduğu sürece Zaha’nın tüm Fildişili oyuncular gibi seçilebileceğini söylemiştim.

Zaha ile ilgili hiçbir endişemiz yok. Pek çok insan sorunumuz olduğunu düşünüyor, ancak bizim herhangi bir sorunumuz yok. Wilfried ile herhangi bir sorunumuz yok. Onunla henüz konuşmadık, ancak çoktan randevu alındı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x