Marvel Rivals: Overwatch benzeri yeni bir takım nişancı oyunu

Adından da anlaşılacağı gibi, Avengers, Guardians of the Galaxy ve X-Men üyeleri de dahil olmak üzere Marvel Multiverse’nin her yerinden oynanabilir karakterler çekilecek.

Marvel Rivals, üçüncü şahıs 6v6 takım tabanlı bir nişancı oyunu. Oynaması ücretsiz olacak ve “sürekli gelişen bir evrenin” içinde geçecek. Başka bir deyişle, yeni kahramanlar, kötü adamlar, haritalar ve zorluklar getiren çok sayıda sezonluk güncelleme bekliyoruz.

Bu kahramanlar ve kötü adamlara gelince, geliştiriciler aralarından seçim yapabileceğiniz “geniş bir karakter dizisi” vaat ediyor ancak bu kadro mayıs ayındaki alfa lansmanına kadar yaklaşık bir düzine ile sınırlı olacak. İlk testçiler Örümcek Adam, Kara Panter, Magneto, Magik ve sekiz veya dokuz tane daha habersiz karakter olarak oynayabilecekler.

Marvel Rivals: Overwatch benzeri yeni bir takım nişancı oyunu

Geliştiriciler Rocket Raccoon, Groot, Hulk ve Iron Man’in oynanabilir olacağından bahsetmişti ancak bunların alfa ile birlikte mevcut olacağını doğrulamadı. Ekran görüntülerinde diğer kahramanların yanı sıra Dr. Strange, Storm ve Scarlet Witch de görülüyor. Yaratıcıların tüm Marvel kadrosuna erişimi var gibi görünüyor. Bu da kelimenin tam anlamıyla 80.000’den fazla potansiyel oynanabilir karakter anlamına geliyor.

Hikaye çeşitli Doctor Doom’ları, birden fazla zaman çizelgesini ve çarpışan evrenleri içeriyor. Bu her zamanki kozmik Marvel saçmalığı. Her halükarda Secret Invasion TV şovundan daha iyi olması muhtemel. Alfa yine mayıs ayında PC oyuncuları için satışa sunulacak. Konsol sürümüyle ilgili ise tek bir kelime bile yok.

Bu hafta duyurulan tek büyük Marvel oyunu da bu değil. Eski Naughty Dog ve Visceral Games yazarı ve yaratıcı yönetmeni Amy Hennig, Marvel 1943: Rise of Hydra adlı hikaye odaklı bir aksiyon oyunu üzerinde çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x